Radecz
Proboszcz i Rada Parafialna
ks, Maciej Grochota

Ks. Proboszcz Maciej Grochota
Kontakt: tel. 725 66 20 30
Mail: maciej.grochota@archidiecezja.wroc.pl
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Witam serdecznie na tej części internetowej strony Radecza, która poświęcona jest kościołowi p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Radeczu. Każdemu z nas zależy na tym, abyśmy z każdym dniem Radecz stawał się dobrym miejscem do życia. Najważniejszym z elementów rozwoju i troski o naszą społeczność jest dbałość o sferę duchową, w której kultywuje się najważniejsze wartości kształtujące nasze życie. Proboszcz wraz z Radą Parafialną i pozostałymi parafianami, oprócz sfery ducha, pragniemy dbać o tę piękną świątynię, która góruje nad wsią. Zostawiły nam ją poprzednie pokolenia, teraz jest nasz czas byśmy o ten Dom Boga zadbali i przekazali go następnym pokoleniom, by i oni tutaj mogli chwalić Boga. Dlatego zapraszam serdecznie do współpracy i uczestnictwa w życiu parafii, która swoją opieką otacza: Radecz, Żerków i Bukowice.
Zapraszam na Msze Święte w każdy czwartek o 18.00 (w okresie zimowym o 17.00) i w każdą niedzielę o 10.00.
Z księdzem proboszczem współpracuje Rada Parafialna w składzie:
1. Jan Ringart z Radecza (sprawy cmentarza)
2. Elżbieta Ringart z Radecza
3. Katarzyna Sworniowska z Radecza
4. Małgorzata Śliwińska z Radecza
5. Piotr Czarny z Bukowic
6. Zbigniew Marchlewski z Żerkowa
7. Emilia Sornat z Żerkowa

Jeśli ktokolwiek chciałby wesprzeć remont kościoła i działalność parafii to podajemy poniżej nr konta parafialnego, na które można wpłacać dobrowolne ofiary na ten cel:

Bank Spółdzielczy w Obornikach Śląskich
08 9583 0009 0014 4397 2000 0102

Adres email Rady Parafialnej:
kosciol.radecz@wp.pl

Przypominamy jednocześnie, że istnieje możliwość odpisania darowizny na kościół od dochodu przy rocznym rozliczeniu podatkowym PIT, wyjaśniamy to osobno.