Radecz
I Dzień Wiosny

I Dzień Wiosny

Wiosna zawitała do Radecza na dobre!

W miniony piątek, 22 marca 2019r., spaliliśmy Marzannę i … zaraz zaraz, od początku.

Z inicjatywy Stowarzyszenia Mieszkańców Wsi Radecz przygotowania do tego dnia rozpoczęliśmy już 15 marca. Zebraliśmy stare ubrania, słomę, sporo bibuły i stelaż, by przygotować Marzannę. Pracy było bardzo dużo, ale w miłym towarzystwie nawet z najtrudniejszymi zagadnieniami poradziliśmy sobie szybko. W taki oto sposób powstała nasza Marzanna. Nie zapomnieliśmy też o przygotowaniu gaików. Nasi chłopcy sprawnie pocięli bibułę, którą zawiązali na gałęziach.

IMG_20190315_162419

Natomiast 22 marca zebraliśmy całą ekipę i przeszliśmy ulicami naszej wsi. Zrobiliśmy dużo hałasu, w ruch poszły tamburyna, bębenki, gwizdki, grzechotki i inne instrumenty. Mieszkańcy Radecza zaciekawieni wyglądali przez okna, machali nam, a niektórzy się do nas przyłączyli. Po super zabawie i głośnych okrzykach przyszedł czas na pożegnanie się z Marzanną, która towarzyszyła nam w drodze. Spaliliśmy ją! Zima odeszła!

IMG_20190322_164734

Po wszystkim zrobiliśmy ognisko w miejscu do tego przeznaczonym, zjedliśmy kiełbaski i długo rozmawialiśmy. Więcej zdjęć w galerii.

M.